O nás


holky

                                                  Adeline Gold Rebecca & Akira Royal Felicity

 

Naše chovatelská stanice je velice mladá. I když moji rodinu vždy provázeli naši čtyřnozí přátelé, nikdy by mě nenapadlo, že budu jednou paní chovatelka.

Naše první byla černě tečkovaná dalmatinka Sindy, věrná kamarádka a vychovatelka mých tří dětí. Kdo jednou pozná toto úžasné plemeno, bude ho jistě provázet celý život… Vždy musíme počítat, že psí život je kratší, ne v jeho prožití, ale ve vnímání s délkou života lidského…

Tak do naší rodiny přibyla velice milá a velice tvrdohlavá fenka beagla Leila. Čtyřnohých přátel není nikdy dost. Vylomeniny a hry jsou vždy dvojnásobně zajímavější.

V roce 2012 mi učarovala hnědě tečkovaná dalmamimi v chovatelské stanici Royal Felicity. Když jsem jí ukázala manželovi později se mi svěřil, že je jen otázkou času, kdy si pro ní pojedeme. Akira Royal Felicity do naší smečky zapadla velice rychle a vede ji opravdu důsledně s elegancí jí vlastní…Získala si srdce nás všech.

V té době jsem se začala více zajímat o chov dalmatinů… Nápad pořídit si ještě jednu dalmatinku přišel jako z čistého nebe. A najednou tu byla, černě tečkovaná princezna Assiduitas Liberty Belle od Violy Speier. Okamžiky štěstí a radosti doprovází v životě i smutek a bolest. O Libby jsme za velmi tragických okolností přišli. Nelze vypsat smutek a bolest, kterou neustále cítím… Čas je možná milosrdný, ale taková událost vás poznamená na celý život…

A pak se objevila ona, malé chlupaté stvoření. Před koncem roku 2013 jsme se na ni jeli jen podívat a na zpáteční cestě seděla s námi v autě. Aussí mimi Adeline Gold Rebecca. Štěněcí měsíce s aussíkem si musíte prožít… Zaměstnává vás celých dvacet čtyři hodin, stále usměvavá, velice hravá a inteligentní. Věrný a oddaný společník, se kterým slovo nuda brzy vymažete ze svého slovníku. S Aki jsou nerozlučná dvojka a každým dnem obohacují náš život. Bylo to velice šťastné rozhodnutí. Dalmaaussíčlověčí smečka je prostě ta NEJ.